مقدمه

در هر سازمانی، ارزش‌ها و اصول نقش بسیار حیاتی در تعیین مسیر و شخصیت آن سازمان دارند. رادین تک با نگاه به اهمیت اصالت و رشد مستمر، و با تشویق همکاری و نوآوری، و با توجه به مسئولیت اجتماعی و محیط زیستی خود، ارزش‌ها و اصول مشخص خود را ترسیم کرده است.

اینجا، و در یک نگاه، با ارزش‌ها و اصولی که رادین تک را به یک مجموعه یکتا و پویا تبدیل کرده‌اند، آشنا خواهیم شد. همراه ما باشید تا در دنیای ارزش‌ها و اصولی که هدایت‌گر راه ماست، سفری شگفت‌آور را شروع کنیم.

ارزش‌ها

صداقت

ما فکر می‌کنیم هیچ چیزی اصیل‌تر از حقیقت در این دنیا نیست و همه چیز همون‌طور واقعیت دارد که هست؛ بنابراین می‌دانیم که هیچ چیز صحیح‌تر و درست‌تر از حقیقت نیست و سعی می‌کنیم چیزی را فدای حقیقت نکنیم و همیشه صادق و روراست بمانیم. ما داشتن یک محیط شفاف و صادقانه را یک نیاز می‌دانیم و همدیگر را به صداقت، حتی در تصمیم‌ها یا مکالمات دشوار تشویق می‌کنیم.

موفقیت و جاه طلبی

در رادین تک، جاه طلبی به معنای تعهد به بهبود مستمر و پیشرفت فردی و سازمانی است. ما اعتقاد داریم که برای رسیدن به موفقیت‌های بزرگ، لازم است همواره به دنبال فرصت‌های جدید بگردیم و تا حد امکان خودمان را در مواجهه با چالش‌ها به چالش بکشیم. جاه طلبی برای ما انگیزه بهبود و پیشرفت مداوم است و ما به دنبال ایجاد یک فرهنگ جاه طلبی و نه زیاده خواهی در تمامی ابعاد زندگی و کاری خود هستیم.

جسارت و چالش‌پذیری

ما چالش را دوست داریم؛ فکر می‌کنیم هیچ چیز مثل ترجیح راحتی و ماندن در حوزه‌ی امن نمی‌تواند جلوی پیشرفت ما را بگیرد. ما با خودمان قرار داریم که اگه برای انجام چیزی چه فردی چه تیمی، آمادگی کافی را داریم و باقی آن برایمان چالش و فرصت رشد و یادگیری‌ست، آن چالش را می‌پذیریم.

دیسیپلین

در رادین تک، دیسیپلین یکی از اصول اساسی است که بر اساس آن ما به حفظ نظم و استمرار در کارها و فعالیت‌های روزانه اعتقاد داریم. ما معتقدیم داشتن نظم و پیگیری و ثبات شخصی و تیمی، باعث پیشرفت و رسیدن به موفقیت‌های مستمر و بی‌شمار می‌شود.

مسئولیت پذیری و تعهد

تعهد برای ما یه اصل و ارزش است؛ ما معتقدیم که فرای همه‌ی برگه‌ها و قراردادها و پس و پیش‌ها، ما به انجام کاری و ارائه خدمتی که عهد کردیم پایبندیم و برای رسیدن به بهترین نتیجه ممکن چه برای خودمان چه کارفرماهایمان از هیچ کاری پا پس نمی‌کشیم؛ در کنار آن ما سعی می‌کنیم مسئولیت و مالکیت‌پذیری تصمیم‌ها و اعمالمان را یک ارزش تعریف کنیم و پاسخگویی فردی و جمعی به کارها و نتایج کارهایمان را بین خودمان جا بندازیم. ما تلاش می‌کنیم با داشتن نگاه بلند مدت و تشویق به یادگیری از اشتباهات و ساختن یک فضای مثبت و رو به جلو، این امر را محقق کنیم.

اصول

مقصد ما رفتن است (اصالت مسیر به مقصد)

ما هدف‌هایی داریم و برای رسیدن به آن‌ها همه‌ی تلاشمان را به کار خواهیم بست ولی این برای ما همه چیز نیست؛ مسیر رسیدن به هدف برای ما به اندازه‌ی خود هدف و چه بسا بیشتر اهمیت دارد؛ برای ما اصل طی مسیر و در مسیر بودن است و همین مایه‌ی نشاط و انگیزه‌ی روزمره‌ی ماست.

بهبود مستمر

ما یادگرفته‌ایم که هیچ واقعیتی ایده‌آل نیست و هیچ چیز بی‌عیبی وجود ندارد؛ بنابراین خودمان را ملزم می‌دانیم که دائماً خود را بازنگری کنیم و همیشه در حال یادگیری و بهبود مستمر باشیم. ما همیشه دنبال راه‌های بهبود آنچه که داریم و دست یافتن به آنچه که نداریم هستیم و راهی جز رشد و رشد و رشد جلوی خودمان نمی‌بینیم.

نوآوری

ما می‌دانیم در چه صنعتی فعالیم و این را هم می‌دانیم که چه مسیری طی شده تا ما امروز با یک لپ تاپ این همه کار کنیم و این همه چیز خلق کنیم. ما می‌دانیم که راحتی زندگی‌مان را تا چه حد مدیون آدم‌ها و تیم‌های نوآوری هستیم که چیزی فرای عادت خلق کردن، ساختند و پیش رفتند؛ ما آینده را مدیون نوآوری می‌بینیم و می‌خواهیم نوآورانه چیزی به این دنیا اضافه کنیم که قبلاً نبوده. ما یادگیری مداوم را بسیار مهم و اساسی می‌دونیم و معتقدیم هیچ چیزی دائمی نیست و همیشه باید پذیرای جدیدترین‌ها بود و به همین دلیل همیشه بخشی از وقت و سرمایه‌مان را برای تحقیق و توسعه و ایجاد نوآوری در مسیرهای قبلی یا خلق محصول جدید می‌گذاریم.

همکاری

ما می‌دانیم که قدرت دو نفر معمولاً بیش از دو برابر یه نفر است و شکوفایی، نتیجه‌ی همکاری و همراهی گروهی و تیمی‌ست. ما عضوی از یک کل بودن برای یک هدف ارزشمند را با ارزش می‌دانیم و معتقدیم همکاری و فداکاری و تلاش چند نفره می‌تواند به نتایجی برسد که از خیال و وهم تک نفره‌هامان دور است. ما دوست داریم دانسته‌هامان را شریک شویم، از ایده‌های همدیگر استقبال کنیم و از پیشرفت همدیگر خوشحال شویم؛ ما همکار هم بودن را دوست داریم.

توانمندسازی

داشتن کارمندانی توانمند و سازنده برای هر شرکتی یک امتیاز است؛ توانمندسازی و دادن ابتکار و اختیار به کارمندان شرکت در همه‌ی سطوع، از الزامات رشد و توسعه‌ی یک شرکت و اعضای آن است. ما هیچ مانعی برای رشد و بزرگ شدنمان نمی‌خواهیم و دوست نداریم هیچ چیز مانع شایسته‌پروری و توزیع اختیار در رادین تک شود.

مشتری‌مداری

ما دوست داریم با دقت به تک تک مشتری‌هامان و نیازهایشان گوش دهیم و خاص‌ترین تجربه‌ها را برای آن‌ها بسازیم. مشتری‌های رادین تک، عامل بقا و وجود آن هستند و همه‌ی ما می‌دانیم که چه زحمت و سختی‌ی برای دارایی‌هایشان کشیدند و برای آن‌ها احترام زیادی قائلیم. ما آرزو داریم همیشه چیزی فرای انتظار مشتری‌هایمان برای آن‌ها فراهم کنیم.

مسئولیت تیمی

ما در رادین تک معتقدیم که هر عضو تیم، مسئولیتی در راستای تحقق اهداف گروه دارد. مسئولیت تیمی به این معناست که همه‌ی کارکنان متعهد به ارتقاء نتیجه‌ی کار تیم و پیشرفت تیم و اعضای آن هستند. ما گروهی را گروه می‌دانیم که اعضای آن به طور فعّال در به اشتراک گذاشتن مسئولیت‌ها، ایده‌ها و دانش خود مشارکت کنند. علاوه بر این، تشویق به همکاری میان افراد تیم و به اشتراک گذاشتن دانش، برای دستیابی به اهداف مشترک، جزء اصول و ارزش‌های ماست.

انعطاف‌پذیری

ما در دنیا و به خصوص صنعتی زیست می‌کنیم که لحظه به لحظه و ثانیه به ثانیه در حال تغییره و این موضوع نتیجه‌ای جز الزام آمادگی برای تغییر و داشتن انعطاف‌پذیری ندارد؛ ما باید همیشه منتظر تغییرات کوچیک و بزرگ چه توی دنیا چه توی صنعت خودمون باشیم.

توسعه پایدار

ما برای عمده‌ی پیشرفت‌ها و ساخت‌هایی که امروز زندگی عادی‌مان را تشکیل می‌دهد وام‌دار محیط زیست و طبیعت هستیم و می‌توانیم مسیر همه‌ی بسترهایی که بر آن‌ها ارزش افزوده ایجاد می‌کنیم را تا نقطه‌ی صفر طبیعی آنپیگیری کنیم؛ ما معتقدیم که توسعه فقط زمانی معنی حقیقی دارد که پایدار و بلند مدت باشد و به ضرر بلند مدت محیط زیست تموم نشود؛ بنابراین ما تلاش می‌کنیم از طرق مختلف، اثرات منفی زیست محیطی‌مان را کاهش بدیم و تا می‌توانیم به حفظ محیط زیست کمک کنیم.

مسئولیت اجتماعی

ما بخشی از یک اجتماع هستیم و خودمان را مدیون زحمات و تلاش‌های یک تاریخ انسان و مجموعه انسان می‌دانیم؛ بنابراین معتقدیم که مسئولیتی در این اجتماع و محیط داریم و باید نقش و عهد خودمان را به آن برگردانیم. ما آموزش مهارت و کمک به توسعه پایدار اجتماعی را به هر نحوی، مسیر اصلی انجام این مسئولیت به حساب می‌آوریم.

تعادل کار-زندگی

حفظ تعادل بین کار و زندگی و تاکید بر اهیمت مراقبت فردی و سرزندگی از مهم‌ترین اصول رادین تک است. ما معتقدیم کار کردن یک ارزش غیر قابل جایگزین است ولی در عین حال و در عین توجه به عمری که صرف کار و مسیر شغلی می‌شود، حفظ تعادل کار با زندگی و اهمیت دادن به زندگی فردی و مراقبت‌های روانی بسیار مهم و البته ضامن شکوفایی شغلی است.

مدارا و گفتگو

ما به تفاوت نگرش‌ها و پذیرش تفاوت‌ها و قرائت‌های متفاوت از حقیقت، باور داریم و معتقدیم بهترین راه نزدیک کردن درک و فهم‌ها، گفتگو و هم کلام شدن و تقابل آراست. ما گفتگو را بسیار با ارزش و برای پیشبرد مسیرمان اساسی می‌دانیم.

انسانیت

ما خودمان انسان هستیم، دوستانمان انسانند و مشتری‌ها، کارفرماها و همه‌ی کسانی که رادین تک را زنده نگه می‌دارن هم انسانند؛ برای ما انسان اصل است و هیچ معادله‌ای را بدون در نظر گرفتن آن حل نمی‌کنیم. ما همه را در ذات انسانی برابر و ارزشمند می‌دانیم و خودمون را از هیچ کس بالاتر نمی‌بینیم. ما هر فرد را دارای ارزش ذاتی می‌دانیم و معتقدیم همه شایسته‌ی احترام و ادب هستند. ما رفاه و رشد کارکنانمان رو به عنوان انسان‌هایی که هویت رادین تک هم هستند اولویت می‌دانیم و چیزی را فدای آن نمی‌کنیم. اینجا تنوع و پذیرش و احترام به تفاوت‌ها اصل و ارزش است.

نسبی‌گرایی

ما هیچ چیز را مطلق نمی‌دانیم و معتقدیم هر پدیده و سوژه‌ای باید در تناسب با بستر و باقی پدیده‌ها نگاه و تحلیل شود. معتقدیم در دنیایی زندگی می‌کنیم که هر چیزی دارای ابعاد بی‌شماری‌ست و عوامل بسیار زیادی در به وجود اومدن یک اتفاق نقش دارند و برای درک و قضاوت هر چیزی باید تا حد ممکن جوانب مختلف آن را در نظر آورد.